Στο βάθρο και στο Ολυμπιακό Χωριό η ΑΕΚ

Νέες διακρίσεις για το ποδηλατικό τμήμα της ΑΕΚ

Γέμισε το Ολυμπιακό Χωριό κιτρινόμαυρες φανέλες της ποδηλατικής ομάδας της ΑΕΚ. Στον 5ο Γύρο Ολυμπιακού Χωριού ή AEK Cycling Team συμμετείχε με 24 αθλητές συνολικά από όλες τις κατηγορίες.

Η Ομάδα κατέκτησε πολλά μετάλλια και ανέβηκε στο βάθρο πολλές φορές σχεδόν σε όλες της ηλικιακές κατηγορίες.

Στις μικρές κατηγορείς Μίνι Μικρά κατέκτησε: Φύτρος 1η Θέση, Καβαλεράτος 5η Θέση. Τα κορίτσια στα Μίνι Μεγάλα, Φύτρου Εβίτα 1η Θέση, Γιουργουλη Σοφία 2 Θέση, Στην κατηγορία Παίδων: Ιβάν Μαυροθαλασσίτης 3η Θέση

Στους Μάστερ Α’: Καλτάκης 4η Θέση. Στους Μάστερ Δ’: Δαμιανός Ποτετζάγιας 1η Θέση Η Ομάδα της ΑΕΚ βραβεύτηκε ως η πολυπληθέστερη ομάδα από τον διοργανωτή Παναθηναϊκό.

Οι έφοροι ευχαριστούν όλους τους αθλητές και τους γονείς για την συμμετοχή τους και την συμπαράσταση τους, ήταν όλοι εκεί πρόθυμοι να βοηθήσουν τα μέγιστα και να έχουμε την καλύτερη παρουσία ομάδας στον αγώνα.