«Λύγισαν» στην παράταση τα Projuniors

Η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, τις οποίες όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ, με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ στην ανάπαυλα με 1-0. Στο δεύτερο μέρος οι “κιτρινόμαυροι” ανέβασαν την απόδοσή τους, πέτυχαν τρία τέρματα και όλα έδειχναν ότι θα πάρουν τη νίκη. Ωστόσο, κάποια αμυντικά λάθη σε συνδυασμό με τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες του “δικεφάλου”, έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση με σκορ 3-3. Η επιθετική δυστοκία συνεχίστηκε για τους παίκτες της Α.Ε.Κ., με αποτέλεσμα η Αναγέννηση να πετύχει το γκολ που της έδωσε τη νίκη. Πλέον, η Ένωση χρειάζεται δύο νίκες ώστε να καταφέρει να περάσει στον τελικό του πρωταθλήματος.