Εμφατική νίκη για την ΑΕΚ

Στον μικρό τελικό η ΑΕΚ

Με 9-3 επιβλήθηκε η ομάδα Futsal της ΑΕΚ στο χθεσινό ντέρμπι στην έδρα του Μινώταυρου και ξέφυγε με 6 βαθμούς διαφορά από τον 3ο στη βαθμολογία αντίπαλο της !

Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος στο α’ ημίχρονο με την ομάδα μας να προηγείται 2 φορές να ισοφαρίζεται και να βρίσκεται πίσω στο σκόρ με 3-2. Στο Β ημίχρονο οι παίκτες μπήκαν πιο σοβαροί και ισοφάρισαν γρήγορα σε 3-3. Είχαν όμως να αντιμετωπίσουν και τους πολύ κακούς διαιτητές οι οποίοι πέρα από τα πολλά φάουλ υπέρ της ομάδας μας που αγνόησαν, την ανοχή στο σκληρό παιχνίδι, ακύρωσαν καθαρό γκολ που πέτυχε ο Μάντης κάνοντας το 4-3 κι απέβαλαν τον παίκτη. Η ΑΕΚ πείσμωσε, έπαιξε εκπληκτική άμυνα για 2 λεπτά χωρίς να δεχθεί γκολ και στη συνέχεια ήταν καταιγιστική πετυχαίνοντας 6 γκολ σε 12 λεπτά και τη μεγάλη νίκη !

Από 2 γκολ πέτυχαν οι David, Ταρνανίδης, Σκουτέλης, Μάνος κι ένα ο Αρτινός.