Δύο στα δύο για την ΑΕΚ Futsal

Δύο στα δύο για την ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ η οποία επικράτησε και του Ερμή Ζωγράφου με 6-2 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Ερμής έκανε το λάθος να προηγηθεί στο σκορ και από κει και πέρα η “Ένωση” ανέλαβε δράση. Με την συμπλήρωση δέκα λεπτών η ΑΕΚ έφερε το ματς στα ίσια με τον Ασημακόπουλο να κάνει το 1-1.

Η πίεση από πλευράς ΑΕΚ μεγάλωνε όλο και πιο πολύ όσο περνούσε η ώρα και κάπως έτσι, αγγίζοντας σχεδόν το τέλειο στην απόδοση τους, οι γηπεδούχοι με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, ανέβασαν το δείκτη του σκορ απο 1-1 σε 4-1 με τη λήξη του ημιχρόνου, χάρη στα γκολ των Θανασάι (15′), David (18′), Ζιάκα (19′), ενώ στο 17′ είχαν και δοκάρι με τον Σκουτέλη.

Στο β’ ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σημείωσαν και πάλι πρώτοι κάποιο γκολ, για να μειώσουν σε 4-2, όμως με δύο γκολ του Ζιάκα στο 31‘ και στο 40′ , η Α.Ε.Κ. πήρε μια δίκαιη νίκη που την έφερε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Μινώταυρο, έχοντας 6 βαθμούς.

Η αποστολή της ΑΕΚ: Σκουτέλης, Αχής, Θεοφίλου, Μάνος, Αρτινός, Δελλαπόρτας, Ασημακόπουλος, Ζιάκας, David, Θανασάι, Μάντης, Στουπάθης, Κατσάμπας και Ταρνανίδης.