Ασταμάτητη για τον δεύτερο τίτλο η ΑΕΚ στο ράγκμπι

Μεγάλη εμφάνιση απ’ όλη την ομάδα της ΑΕΚ στο Rugby League! Με καθαρό μυαλό στο πρώτο ημίχρονο πήρε από νωρίς το προβάδισμα με 38-12. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Προμηθέας έπαιξε με 12 παίκτες λόγω κόκκινης κάρτας και έτσι η ΑΕΚ πήρε τη νίκη πιο εύκολα παρά τα καλά διαστήματα που είχε η γηπεδούχος ομάδα. Το τελικό σκορ ήταν 56-12 και με αυτήν τη νίκη η ΑΕΚ έπιασε ξανά κορυφή 2 στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Κυριακή 27/5/2018 και ώρα 11:00 π.μ. στην έδρα της ομάδας στο Ίλιον, όπου θα γίνει και η απονομή του πρωταθλήματος 9 παιχτών στο τέλος του παιχνιδιού. Περιμένουμε όλους τους φίλους του αθλήματος αλλά και τους φίλους της ΑΕΚ να γιορτάσουμε μαζί την πρώτη κούπα της χρονιάς!

Για την ΑΕΚ σκόραραν επίσης οι Δ. Καλδέρης (2 φορές), Ι. Τριανταφύλλου (2 φορές), Π. Καρεφίλης (2 φορές), Λιβαθεινός (1 φορά).

Για την ομάδα της ΑΕΚ αγωνίστηκαν οι: Κ. Ρούσσος (αρχηγός), Σ. Παπασταύρου, Μ. Κλείτσας-Ασημακόπουλος, Σ. Προβελέγγιος, Ν. Λειβαθινός, Δ. Καλδέρης, Ι. Κιλίμπας, Π. Καρεφίλης, Γ. Ζάχος, Σ. Μπίμπας, Γ. Πλουμής, Σ. Δανιηλόγλου, Α. Θεοδωρόπουλος, Ε. ΑΛεξανδρόπουλος. Προπονητής Β. Καπούλας, αρχηγός αποστολής Νίκος Ζιάκας.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη της ΑΕΚ επί του Προμηθέα σε όλες τις διοργανώσεις η οποία παραμένει μόνη αήττητη στο πρωτάθλημα 13 παιχτών.