Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ στο ντέρμπι με την Αθήνα 90

Για τη νίκη η ΑΕΚ κόντρα στη Σαλαμίνα

futsalΗ ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ δεν κατάφερε τελικά να κερδίσει την Αθήνα 90, στο ντέρμπι της αγωνιστικής που έγινε στο ΟΑΚΑ (2-4). Στο ημίχρονο η Ένωση ήταν πίσω στο σκόρ (1-2) και δέχτηκε άλλο ένα τέρμα (1-3) στα μέσα του δευτέρου ημίχρονου, πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο τη προσπάθεια της ομάδας.

Οι «κιτρινόμαυροι» αύξησαν την πίεση και μείωσαν στο σκορ (2-3) και στα τελευταία λεπτά προσπάθησαν να ισοφαρίσουν χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Η Αθήνα 90 εκμεταλλεύτηκε, το ότι όλη η ΑΕΚ ήταν μπροστά στα τελευταία δευτερόλεπτα και με μια αντεπίθεση σκόραρε ξανά για να γράψει το τελικό σκόρ (2-4).