Η παρουσία της ΑΕΚ στην Σπάρτη

Στον αγώνα αντοχής του ΠΠ Αντρών που πραγματοποιήθηκε χθες στην Σπάρτη ο Μιχάλης Μαυρικάκης μετά από έναν πολύ σκληρό ανταγωνισμό κατέκτησε την 5η θέση

1η Ελληνική ομαδα ή ΑΕΚ με τον Μιχάλη αφού οι 4 αθλητές που ήταν λίγα μέτρα μπροστά του ανοίκαν σε ομάδες του εξωτερικού. Φοβερός αγώνας κι από τον Αλέξανδρο Μαλισιόβα για την 7η θέση , ο οποίος ήταν ο νικητής του σπριντ στο γκρουπακι που ήταν πίσω από τους 6πρωτους νικητές.

Μηχανικό πρόβλημα στην σέλα για Μιχάλη Κακλαμάνο τον ανάγκασε να σταματήσει τον αγωνα του. Ένας αγώνας για πολύ προπονημενους αθλητές με πολλές δυσκολίες, – βροχή – πέτρες και λακούβες , με πολλές τεχνικές δυσκολίες για έμπειρους οδηγούς . Στην ατομική χρονομέτρηση του Σαββάτου ο Μιχάλης Μαυρικάκης κατέλαβε την πέμπτη θέση στην γενική κατάταξη και ο Αλέξανδρος Μαλισιώβας την 17η
Στην κατηγορία γυναικών ενας υπέροχος αγώνας από την συναθλητριά μας Χριστιαννα Αθανασοπούλου το Σάββατο στα 100χλμ , σε έναν καταπληκτικό αγώνα , πραγματικής αντοχής !!
10η θέση στην αντοχή του Σαββάτου και 8η την Παρασκευή στην Ατομική Χρονομέτρηση στην Σπαρτη.
Συγχαρητήρια σε όλους του αθλητές καθώς και στον συνοδό και σύμβουλό τους Λευτέρη Παπουτσά.