Καλά δείγματα από τη νέα ...φουρνιά στο Πανελλήνιο

Η ΑΕΚ στο Κύπελλο Βριλησσίων (ΦΩΤΟ)

Το Σαββατοκύριακο υπήρχαν και εγχώριες διοργανώσεις για την ξιφασκία με την ΑΕΚ να συμμετέχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων- παγκορασίδων με τη νέα της …φουρνιά αθλητών και αθλητριών.

Στα ομαδικά κοριτσιών η «Ένωση» κατέκτησε την 9η θέση και 7η η ομάδα των αγοριών. Στα ατομικά η Μαριλένα Γαζεπίδη τερμάτισε 7η, ο Στέργιος Λιάτσος κατέκτησε την 12η θέση. Πρόκειται για τους πιο μικρούς αθλητές και αθλήτριες της ΑΕΚ που έχουν ξεκινήσει τους τελευταίους μήνες δουλειά και αποτελούν το μέλλον του τμήματος. Τα αποτελέσματα της νέας φουρνιάς θα φανούν σε ένα 1-2 χρόνια αποτελώντας τους μελλοντικούς πρωταθλητές του «Δικεφάλου». Πλέον στις τάξεις της ομάδας στρέφουν την προσοχή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων και Νεανίδων που είναι σε δώδεκα μέρες. Η ΑΕΚ θα είναι πανέτοιμη σε όλες τις ηλικίες για να διεκδικήσει τίτλους και μετάλλια. Κοντά στους μικρούς στους αγώνες των παμπαίδων και παγκορασίδων, ο έφορος, Κώστας Ποτού.