Νίκη στο πρώτο ματς της ΑΕΚ στα "Αισχύλεια", 78-69 τον Πανελευσινιακό

Η Βασίλισσα είναι (πάλι) εδώ!

aekbasketΜε τον Βέρνον Γκούντριτζ να ξεπερνά τελικά τον τραυματισμό του και να συμπεριλαμβάνεται κανονικά στην αποστολή της ομάδας, η ΑΕΚ έδωσε στα “Αισχύλεια” τον πρώτο φιλικό αγώνα με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό. Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ένωση ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους (22-26) και στο ημίχρονο η ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου, προηγείται  με 5 πόντους διαφορά (39-44). Η τρίτη περίοδος βρήκε και πάλι την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 55-62. Τελικά η «Βασίλισσα» σημείωσε άλλη μια νίκη επικρατώντας με 11 πόντους διαφορά (69-78). Μια ακόμα νίκη για την ΑΕΚ του Βαγγέλη Ζιάγκου που συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις.